15 Lipiec, imieniny obchodzi: Henryk, Włodzimierz, Brunon

Kategorie:
  Gdzie się bawić?
  Barwy Lata
  Agroturystyka
  Fotogaleria
  Gastronomia
  Jak do nas dojechać?
  Kupię/sprzedam nieruchomość
  Motoryzacja
  O regionie
  Ośrodki wypoczynkowe
  Rekreacja
  Sklepy
  Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Boszkowo
  Turystyka
  Zdrowie i uroda
   
  Serwis:
  Oferta
  Kontakt
  O serwisie
  Pisali o nas
  Pogoda na dziś, jutro, ...
  Pozwól wybudować nam swoją stronę WWW
  Spot radiowy
  Strona główna
   
  Mapa Boszkowa:
   
   
  Interaktywne zwiedzanie
   
  Punkt apteczny:
   
  apteka
   
  Cash point
   
  bankomat
   
  Kaplica Leśna Drukuj
  << powrót

  Data publikacji:2005-05-04
  Kategoria:O regionie
  Odsłon:25335


  Autor: ks. Andrzej Błaszak

  Położenie:
  Boszkowo, ok. 300 m od Plaży na Pudełkowie w kierunku na Włoszakowice (zobacz mapkę Boszkowa)

  Godzina rozpoczęcia Mszy Świętej: 10.00 (niedziela)

  Wydawać by się mogło, że msza święta jeden raz w tygodniu sprawowana w Boszkowie nie daje wielkich możliwości duszpasterskich, a jednak jest inaczej. Wierni przychodzący na mszę w Boszkowie dokonują wyboru. Potwierdzają swoją wiarę. Ci którzy są obecni i biorą udziału w zgromadzeniu nie czynią tego z ciekawości, ale z potrzeby serca, z miłości do Boga. Pobyt nad jeziorem daje różne możliwości spędzenia czasu także w niedzielne przedpołudnie. Dla wielu jest to czas wypełnienia niedzielnego, religijnego obowiązku. Na mszę świętą przychodzą całe rodziny. Jest duży udział dzieci, jest młodzież, są starsi.

  Obserwując przychodzących na leśną polanę, można zauważyć, że zdecydowana większość jest skupiona, bierze czynny udział w modlitwie, śpiewie i wielu przyjmuje komunię świętą. Ta leśna świątynia ubogacona religijnymi rzeźbami, położona tak, że łatwo ją znaleźć, sprzyja skupieniu i modlitwie. Zdarza się, że uczestniczący po raz pierwszy we mszy świętej w tym miejscu przychodzą po liturgii i dziękują mówiąc, że tak inaczej przeżyli spotkanie z Bogiem na łonie przyrody w tym miejscu. Podobne opinie wypowiadają wczasowicze w czasie przypadkowych spotkań z proboszczem. Liczne podziękowania za możliwość korzystania z Leśnej Kaplicy w niedziele są wyrazem wdzięczności, ale i świadectwem autentycznej religijności. Niedzielne spotkania w Boszkowie owocują także w przyjmowaniu sakramentu pojednania w kościele parafialnym.

  Wczasowicze przychodzą również do kancelarii parafialnej po różne informacje dotyczące potrzeb religijnych czy z prośbą o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów, z prośbą o modlitwę.

  Homilie głoszone w Kaplicy Leśnej dają zawsze możliwość delikatnego wpływu na takie przeżywanie czasu wakacji, żeby to był czas z Bogiem, czas czynienia dobra, czas wdzięczności za piękno świata. Odpowiedni dobór intencji modlitwy wiernych aktualizuje sytuację w której znajdują się odpoczywający i może sprzyjać właściwej formacji religijnej.

  W miejscu wakacyjnego odpoczynku nad pobliskimi jeziorami nie wszyscy szanują prawo Boże. Jest wiele pijaństwa, niemoralnego zachowania, zdarzają się kradzieże, rozboje, hazard i inne zło. Świadomość tego, że po niedzielnej mszy świętej jakiś procent wierzących idzie umocniona łaską Bożą, idzie z Chrystusem w sercu po przyjętej komunii między tych słabych budzi nadzieję. Biorący udział we mszy świętej stają się śladami Chrystusa i znakiem przypominającym dla tych, którzy inaczej widzą czas odpoczynku, po prostu duszpasterzują.

  W czasie wakacyjnym w pobliskim sanktuarium we Wieleniu, w lipcu i w Charbielinie w sierpniu mają miejsce wielkie uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Informacje i słowa zachęty kierowane w Boszkowie do wczasowiczów powodują, że spora grupa wypoczywających udaje się także na uroczystości odpustowe do sanktuariów i tam korzysta z sakramentu pojednania.

  Położenie Leśnej Kaplicy z dala od gwaru nadjeziornej promenady, a zarazem blisko dużego skupiska wypoczywających sprzyja temu, że wielu odwiedza kaplicę w czasie spacerów, ale są i tacy, którzy w tym miejscu odnajdują ciszę i czas do prywatnej modlitwy. O każdej porze dnia można spotkać w Leśnej Kaplicy trwających na modlitwie, czy zapatrzonych w rzeźby, bądź też fotografujących się na ich tle. Te rzeźby oddziałują duszpastersko zapewne długo jeszcze po powrocie z wakacji, gdy znajdą się na stronach albumów z wakacyjnymi fotografiami. Dla sprawującego od lat Eucharystię w tym leśnym domu Bożym, obecność i udział wiernych, ich wiara jest niezwykle budująca i umacniająca, a przyroda sprawia że całym sercem chciałoby się powtórzyć za Janem Pawłem II, którym wspominjąc rózne miejsca celebracji Eucharystii napisze: “nawet wtedy bowiem gdy Eucharystia jest celebrowana na małym ołtarzu wiejskiego kościoła, jest ona wciąż poniekąd spOjciec święty w swej ostatniej encyklice o Eucharystii pisze dalej “Eucharystia pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wierzących i jako jej pokarm duchowy jest czymś najcenniejszym co Kościół posiada na drogach historii

  Dla sprawującego Eucharystię od piętnastu lat w Boszkowie zawsze pragnieniem było, tak ją z Bożą pomocą celebrować, aby uczestniczący zrozumieli, że Eucharystia jest i dla nich czymś “najceniejszym”. Na ile się to udało i udaje pozostaje znakiem zapytania, ale także jest wezwaniem do odpowiedzialności za dobre przygotowanie niedzielnej Eucharystii.


  Komentarze:
  masz swoje zdanie? - dodaj komentarz

  aratoxtkadaki - 2020-06-14

  http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin Online Amoxicillin gko.pncf.boszkowo.info.lva.cb http://mewkid.net/when-is-xicix/


  uwowaurove - 2020-06-14

  http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin Online omx.tveu.boszkowo.info.zxf.tr http://mewkid.net/when-is-xicix/


  Maria - 2013-08-12

  Bóg zapłać za możliwość uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.


  wczasowicz z warszawy - 2011-06-25

  czy jest wolny termin w kaplicy od 9 lipca do 17 lipca prosze pilnie o kontakt i jaki koszt noclegu ?


  maciej - 2008-07-02

  Kaplica lesna w boszkowie to miejsce namacalnego spotkania z Bogiem w niecodziennje sceneri, ale jakze bliskiej Bogu. Wszystkim serdecznie polecam!


  slawj - 2007-08-18

  msza jest już o 10,15


  Kristaf - 2007-08-01

  Przepiękna kaplica.i naprawdę można poczuć się bliżej Boga.nie chodzę co tydzień do kościoła,ale tutaj w Boszkowie,kiedy tylko jestem-zawsze idę na niedzielną mszę św.taka potrzeba się we mnie rodzi.


  anka - 2006-07-17

  zdjecia nie dokladnie pokazuja calego uroku kaplicy i boszkowa


  marta - 2005-05-28

  dla tych wszystkiich przemądrzałych panienek msza jest o godzinie 10 [pisze na początku ] debile nie umiecie czytać ???!!!


  :-) - 2005-02-18

  Zgadzam sie z Ania to jest kaplica a nie jakies koscioly gdzie ludzie ida sie pokazac i gdzie smierdzi .. Czesto ksiadz utrudnia ludzi zycie. np moja sytuacja ide do bierzmowanie i sa jakies durne ksiazeczki z ktora musze chodzic na msze po stempelki przez 2 lata ludzie to przesada ... Kaplica na lonie natury to jest to. Czlowiek w porównaniu do przyrody nie jest nawet mrówka ..


  :P - 2004-09-07

  ja bym napisal o ktorej jest masz ale nie wiem:]


  kamila - 2004-08-07

  zgadzam sie godz. powinna być


  mena - 2004-07-26

  proszę o godz. mszy św.


  Kasieńka - 2004-07-20

  A może by tak podać na stronce godzinę Mszy św.???


  Anna - 2004-05-23

  Uważam, że Kaplica Leśna w Boszkowie jest miejscem, gdzie człowiek czuje się bliżej Boga.
  Gdy w czasie Podniesienia zamiast dzwonków słyszy się śpiew ptaków, a twarz owiewa wiatr przesiąknięty zapachem sosnowego lasu wiem, że życie ma sens.


     ... tego jest więcej:   
  0
  Wyszukiwanie:
   
   
   
  Odnośniki:
   
  windsurfing w Boszkowie
   
  patron medialny boszkowo.info
   
  restauracja Toscania zaprasza - 3km od Boszkowa
   
  Dla regionu:
   Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki
   
  Lokalizacja:
   
   
  Barwy Lata
   
  Barwy Lata - opowiadanie w odcinkach
   
  WOPR:
   
  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Boszkowo
   
  Multimedia:
  Spot radiowy boszkowo.info
  Przemęcki Park Krajobrazowy - ptaki
   
  Reklama
   
  © 2003-2011 Internet Media