21 Styczeń, imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław

Kategorie:
  Gdzie się bawić?
  Barwy Lata
  Agroturystyka
  Fotogaleria
  Gastronomia
  Jak do nas dojechać?
  Kupię/sprzedam nieruchomość
  Motoryzacja
  O regionie
  Ośrodki wypoczynkowe
  Rekreacja
  Sklepy
  Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Boszkowo
  Turystyka
  Zdrowie i uroda
   
  Serwis:
  Oferta
  Kontakt
  O serwisie
  Pisali o nas
  Pogoda na dziś, jutro, ...
  Pozwól wybudować nam swoją stronę WWW
  Spot radiowy
  Strona główna
   
  Mapa Boszkowa:
   
   
  Interaktywne zwiedzanie
   
  Punkt apteczny:
   
  apteka
   
  Cash point
   
  bankomat
   
  Szlaki rowerowe w okolicy Leszna Drukuj
  << powrót

  Data publikacji:2003-08-18
  Kategoria:Szlaki piesze i rowerowe
  Odsłon:19010


  Leszno to wspaniałe miejsce wypoczynku aktywnego. Miasto i okolice nadają się doskonale do spędzania wolnego czasu na rowerze. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych tras dla miłośników dwóch kółek.

  Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem “Rowerem po okolicach Leszna”, w którym znaleźć można wiele atrakcyjnych tras rowerowych. Książkę można nabyć w Informacji Turystycznej w Lesznie (ul. Sowiańska 24).

   

  Leśna Ścieżka Dydaktyczna do Karczmy Borowej.

  Długość trasy: 9,5 km

  Leśna Ścieżka Dydaktyczna do Karczmy Borowej w formie aktywnego wypoczynku przedstawia fragment krajobrazu Wielkopolski. Ukazuje też działania leśników zmierzające do zachowania i ochrony zasobów leśnych oraz przedstawia zasady gospodarki leśnej w powiązaniu z ochroną środowiska.

  Ścieżka ta oznaczona w terenie białymi strzałkami, rozpoczyna się i kończy w okolicy Karczmy Borowej, w miejscu gdzie planty leszczyńskie dochodzą do lasu. Całkowita długość ścieżki wynosi 9,5 km możliwością skrócenia trasy do 5,3 km lub do 2,6 km. Na trasie zlokalizowano trzynaście stanowisk opisowych oraz opisano kilkanaście gatunków drzew i krzewów. Dodatkowo urządzono cztery miejsca wypoczynku wyposażone w ławy i stoły. Atrakcją dla najmłodszych jest usytuowany na początku trasy ścieżki plac zabaw dla dzieci, ufundowany przez Urząd Miasta w Lesznie.

  Wieleń - Osłonin - Brenno Ostrów - Brenno - Zaborówiec - Włoszakowice - Boszkowo (Pudełkowo) - Dominice - Górsko - Olejnica - Osłonin - Wieleń

  Długość trasy: 40 km

  Jest to ścieżka rowerowa przebiegająca na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Na trasie tej jadąc wśród jezior: Wieleńskiego, Osłonińskiego, Breńskiego i Białego, mamy okazję poznać bogactwo przyrody tego terenu. W Górsku godne polecenia jest zwiedzenie galerii ptaków Pana Murka. Ponadto najbardziej atrakcyjnym miejscem tej trasy jest “Torfowisko nad jeziorem Świętym”. Jest to rezerwat ścisły z rzadkimi gatunkami roślin, objęty ochroną od 1959 roku jako jedno z nielicznych torfowisk dobrze zachowanych w Wielkopolsce.

  Wieleń - Punkt Lehman - Perkowo - Przemęt - Błotnica - Radomierz - Górsko - Miastko - Brenno - Brenno Ostrów - Osłonin Wieleń

  Długość trasy: 30 km

  Trasa ta wiedzie zarówno drogami asfaltowymi, jak i leśnymi. Obfituje zarówno w ciekawą przyrodę jak i atrakcyjne miejsca zabytkowe. Godny uwagi jest barokowy kościół św. Jana Chrzciciela Przemęcie, a w Górsku – Galeria Ptaków Pana Murka.

   

  Leszno - Smyczyna - “Bukowy Jar” - Boguszyna - Krzycko Wielkie - Leszno

  Długość trasy: 36 km

  Główną atrakcją proponowanej ścieżki jest głęboki jar w okolicach wsi Boguszyn, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w okolicach Leszna. Zanim jednak znajdziemy się w jego niezwykłej scenerii, przemierzymy odcinek dawnego traktu z Poznania na Śląsk z wyrosłymi przy nim Wilkowicami i Mórkowem. Trasa ta wiedzie zarówno drogami asfaltowymi, jak i leśnymi, a czas przejazdu bez zwiedzania wynosi 4,5 godziny. Dokładny opis tej trasy można znaleźć w przewodniku “Rowerem po okolicach Leszna”.


  Komentarze:
  masz swoje zdanie? - dodaj komentarz

  leszek - 2011-06-13

  Fajnie że jest trasa z Leszna do Boszkowa.Duży minus dla odpowiedzialnych za wyrównanie całej trasy w lesie ciężkim sprzętem .Zamienili ubitą drogę w piaskownice .


  Przemek/Lwówek Śl. - 2005-08-17

  Popieram Michała. Brakuje spokojnej ścieżki rowerowej z Leszna do Boszkowa. Warto się zasanowić rownież nad ścieżką z Boszkowa np. do Kaszczoru lub Wielenia, ewentualnie jakaś pętla do Boszkowa. Istniejące ścieżki słabo oznakowane, brak profesjonalnych drogowskazów,a i same znaki odbiegają czasami od standardów.Drogi i dróżki wokół jez. Dominickiego też mogłyby stworzyć piękny szlak rowerowy. Tereny piękne, baza też ok, ale ze szlakami nie najlepiej.No ciężko też o jakąś mapę czy przewodnik,w którym poza opisami tras znalazłyby się informacje o napotkanych miejscowościach, zabytkach, atrakcjach itd.


  Michał - 2004-01-02

  Przedstawione powyżej ścieżki rowerowe są z pewnością godne uwagi, jednakże moim zdaniem brakuje dwóch bardzo istotnych w tym regionie tras. Pierwszą z nich jest ścieżka rowerowa z Leszna do Boszkowa przebiegająca z dala od bardzo ruchliwej drogi asfaltowej, która w sezonie letnim jest bardzo uciążliwa i niebezpieczna dla rowerzystów. Większość trasy prowadzi środkiem lasu oraz okolicznych małych wiosek. Trasa idealna dla całodniowych wypraw rodzinnych z licznymi miejscami do odpoczynku. Co najważniejsze trasa ta jest tej samej długości co znana wszystkim droga asfaltowa (około 25km). Drugą godną polecenia jest ścieżka prowadząca z Przemętu do Wielenia przez Krajobrazowy Park Krajobrazowy. Również prowadzi przez środek lasu i przebiega z dala od ruchliwych ulic. Można po drodze oglądać wiele ciekawych roślin oraz zwierząt. Ciekawostką są tarasy widokowe na pobliskim jeziorze z których oglądać można piękną Wyspę Konwaliową. Zarówno pierwsza jak i druga trasa są oznakowane i przyzwoicie utrzymane, chociaż oznakowanie mogłoby być bardziej dokładne (brak odległości między poszczególnymi punktami). Opisane ścieżki rowerowe powinny się spotkać z uznaniem zarówno zaprawionych rowerzystów jak i początkujących amatorów tej formy aktywnego wypoczynku.


     ... tego jest więcej:   
  0
  Wyszukiwanie:
   
   
   
  Odnośniki:
   
  windsurfing w Boszkowie
   
  patron medialny boszkowo.info
   
  restauracja Toscania zaprasza - 3km od Boszkowa
   
  Dla regionu:
   Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki
   
  Lokalizacja:
   
   
  Barwy Lata
   
  Barwy Lata - opowiadanie w odcinkach
   
  WOPR:
   
  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Boszkowo
   
  Multimedia:
  Spot radiowy boszkowo.info
  Przemęcki Park Krajobrazowy - ptaki
   
  Reklama
   
  © 2003-2011 Internet Media