29 Luty, imieniny obchodzi: Lutosław, Roman, Teofil

Kategorie:
  Gdzie się bawić?
  Barwy Lata
  Agroturystyka
  Fotogaleria
  Gastronomia
  Jak do nas dojechać?
  Kupię/sprzedam nieruchomość
  Motoryzacja
  O regionie
  Ośrodki wypoczynkowe
  Rekreacja
  Sklepy
  Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Boszkowo
  Turystyka
  Zdrowie i uroda
   
  Serwis:
  Oferta
  Kontakt
  O serwisie
  Pisali o nas
  Pogoda na dziś, jutro, ...
  Pozwól wybudować nam swoją stronę WWW
  Spot radiowy
  Strona główna
   
  Mapa Boszkowa:
   
   
  Interaktywne zwiedzanie
   
  Punkt apteczny:
   
  apteka
   
  Cash point
   
  bankomat
   
  Kaszczor - Wieleń - Górsko - Boszkowo Drukuj
  << powrót

  Data publikacji:2003-08-12
  Kategoria:Szlaki piesze i rowerowe
  Odsłon:12367


  Szlak niebieski
  Długość trasy: 17,9 km
  Rodzaj szlaku: pieszo-rowerowy

  Naszą wędrówkę szlakiem niebieskim zaczynamy na przystanku PKS w Kaszczorze. Początkowo idziemy razem ze szlakiem żółtym szosą wschowską do Wielenia Zaobrzańskiego. tu mamy już za sobą 1,2 km. W Wieleniu na skrzyżowaniu szos musimy podjąć pierwszą decyzję. Skręcając w prawo dojdziemy do tutejszego sanktuarium, które warto, a nawet trzeba zwiedzić. Jeśli natomiast udamy się w lewo wyjdziemy na drogę do Przemętu, biegnącą równolegle do brzegu Jeziora Wieleńskiego. Tą właśnie trasę wybieramy. Mijając liczne ośrodki wypoczynkowe dotrzemy do miejscowości Osłonin. Tu około 150 metrów przed przystankiem PKS schodzimy z szosy ukośnie w prawo. To już ponad 3,5 km wędrówki. Maszerujemy teraz leśną drogą nad brzegami jezior Osłonińskiego i Górskiego. Tutaj droga wiedzie nieco pod górę - wspinamy się na stok niewielkiego wzgórza (92 m n.p.m.). Tu podziwiać możemy przepiękne widoki na jeziora i otaczające je tereny. Warto zatrzymać się tu najdłużej, odsapnąć, nabrać sił do dalszej drogi. Schodząc ze wzgórza skręcamy w prawo i docieramy do szosy z Wielenia i szlaku czarnego. Po przecięciu przesmyku między jeziorami Olejnickim i Górskim docieramy do skrzyżowaniu dróg oraz przystanku PKS w Olejnicy. Za nami już 8 km wędrówki. Skręcamy w prawo w kierunku Górska. Idąc droga asfaltową mijamy ośrodki wypoczynkowe i dochodzimy do Górska (10,7 km). Tu skręcamy w lewo i idąc drogą polna a następnie leśną w kierunku wschodnim docieramy do szlaku żółtego. Przechodząc przez przesmyk między jeziorami Dominickiem i Krzywym skręcamy w lewo i docieramy do niewielkiej wsi Dominice. W nogach mamy już prawie 14 km. Stąd asfaltową drogą idziemy w kierunku Boszkowa. po lewej stronie widzimy Jezioro Dominickie. Jeszcze przed pierwszym ośrodkiem wypoczynkowym w Boszkowie skręcamy w lewo i schodzimy na ścieżkę nadjeziorną. Przy końcu jeziora napotykamy na rozwidlenie szlaków - niebieskiego i żółtego. Opuszczamy szlak niebieski i za żółtymi znakami, obok plaży i restauracji, dochodzimy do przystanku PKS i PKP w Boszkowie. Ufff... To już koniec. Za nami 17,9 km.


  Komentarze:
  masz swoje zdanie? - dodaj komentarz

  cYjwmhvezKaQzs - 2012-10-27

  49VW5n wvepafsltumg


  QgHTVYBusbCpE - 2012-10-26

  iusFt7 nqviokdcozpa


  IpXkUCbCty - 2012-10-25

  At last! Someone who unedsratdns! Thanks for posting!


  Przemo S./Lwówek Śl. - 2005-08-17

  Wróciłem niedawno z Boszkowa,podczas mojego pobytu tam,wędrowałem kilkakrotnie po okolicach i z przykrością muszę stwierdzić, że opisy szlaków zamieszczone tu na stronie są dobre,natomiast oznakowanie tych tras jest straszne!Wysuwam taki wniosek,bo jestem znakarzem szlaków i znam Instrukcję Znakowania.Nie wiem jeszcze kto (który Oddział PTTK) jest odpowiedzialny za ich konserwację,ale nie ma się czym szczycić.Szlaki wokół Boszkowa są bardzo stare,chyba nieodnawiane od conajmniej 5 lat,łatwo się tu zgubić,bo tych szlaków praktycznie tam nie ma, a jeśli już się pojawiają to są niewidoczne,niewymiarowe,malowane rzadko i równolegle do drogi.Należy więc pomyśleć o odnowieniu tych pięknych duktów,w następstwie wydać może jakiś przewodnik czy turystyczną mapę z przebiegiem i napotykanych tu miejscowościach, zabytkach,atrakcjach itd. Naprawdę warto,bo tereny,historia i walory tych okolic są wyjątkowe. Polecam!


  Przemo S.//Lwówek Śl. - 2005-08-08

  Chętnie kupię mapę turystyczną okolic Boszkowa(ew.Przemęckiego Parku Krajobrazowego),na której byłyby oznaczone wszystkie szlaki piesze tych okolic.Jeśli możecie mi w tym pomóc, napiszcie: /sikorart@interia.pl/.Z góry wielkie dzięki.Pozdrówka :-)


  AGA - 2004-11-25

  NIe jest naoisane czy trasa należ do łatwych czy trudnych


  Marek - 2003-10-09

  przydałaby sie jakieś mapki szlaków, najlepiej z wersja do druku :)
  pozdrawiam:)


     ... tego jest więcej:   
  0
  Wyszukiwanie:
   
   
   
  Odnośniki:
   
  windsurfing w Boszkowie
   
  patron medialny boszkowo.info
   
  restauracja Toscania zaprasza - 3km od Boszkowa
   
  Dla regionu:
   Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki
   
  Lokalizacja:
   
   
  Barwy Lata
   
  Barwy Lata - opowiadanie w odcinkach
   
  WOPR:
   
  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Boszkowo
   
  Multimedia:
  Spot radiowy boszkowo.info
  Przemęcki Park Krajobrazowy - ptaki
   
  Reklama
   
  © 2003-2011 Internet Media